KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16583214
nr 1658 3214
Per Wilhelm Cedergren
(1823-1896), Sverige
Skärgårdsmotiv, Signerad. Akvarell, 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 november 2024
kl 20:49:00
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Per Wilhelm Cedergren
Läs mer om Per Wilhelm Cedergren